SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 4968191
nr 496 8191
Bägare
Silver, Barock, Stockholm, 1698, sign SB, höjd: 12
Utrop:
4.200 kr
Såld:
3.500 kr
måndag 19 november 2007
19/11 15:24:17
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Barocken
Europeisk konststil som uppkommer i Italien vid 1550-talet.